Středisko vzduchotechniky a klimatizace

Zajištujeme kvalitní vnitřní prostředí pomocí přivádění čerstvého vzduchu o optimálních parametrech, a to po celý rok. Zaměřujeme se na zlepšení parametrů interiérového vzduchu škol, kanceláří ale i průmyslových objektů v celém Moravskoslezském kraji a okolí. Doporučíme vám vždy nejlepší řešení a nainstalujeme vám vzduchotechniku a klimatizaci přesně na míru vašim potřebám a požadavkům.

Vzduchotechnika a klimatizace 1

Proč je vzduchotechnika důležitá?

Protože dodá do vašich prostor čerstvý vzduch v každém ročním období, který má příznivé účinky na naše zdraví, snižuje pocit únavy a zvyšuje produktivitu. V létě dokáže vzduchotechnika vnitřní prostředí příjemně provětrat, v zimních měsících zajistí přívod teplého čerstvého vzduchu bez pocitu zimy a průvanu. Řízené větrání zajišťuje přirozené mikroklima, které je nedílnou součástí moderních budov. Vzduchotechnická zařízení jsou úsporná, pomocí rekuperačního výměníku je navíc téměř zamezeno úniku tepla z objektu větráním, oproti klasickému větrání okny.

Vzduchotechnika pro školy a školky

Větrací jednotky splňují veškeré požadavky na hygienu a požadavky pro získání dotace ze státního fondu životního prostředí až do výše 70 % pořizovací ceny.

  • Eliminace škodlivin a prachu (to ocení nejen alergici)
  • Bezpečnější prostředí pro děti (větrání bez otevírání oken)
  • Zamezení pronikání hluku z exteriéru
  • Rekuperace tepelné energie s vysokou účinností
  • Snižování míry vlhkosti
  • Digitální regulace s možností řízení i dle časového plánu (např. noční předchlazení v létě)
Vzduchotechnika a klimatizace 2

Pro větrání škola a školek se investor rozhodne mezi centrálním a decentrálním systémem.

Decentrální systém

V každé větrané místnosti bude umístěna kompaktní jednotka. Výhodou tohoto systému jsou minimální stavební úpravy prostor, není zapotřebí montáž dlouhých potrubních rozvodů, větší flexibilita v ovládání, bezodtokové jednotky nepotřebují napojení pro odvod kondenzátu.

Centrální systém

Jedna jednotka s potrubními rozvody do více místností, je vhodná zejména pro větší objekty. Výhodou jsou menší nároky na prostor, nižší hluková zátěž, nižší nároky na servis.

Klimatizace

Jaká jsou kritéria pro výběr správné klimatizace?

Vzhled klimatizace
Estetika je v dnešní době velmi důležitá. Výrobci klimatizací jsou si toho vědomi, a proto je na trhu nepřeberné množství designů, které se vám jistě trefí do vkusu.

Výkon klimatizace
Aby byla klimatizace účinná, musíme vzít v potaz mnoho faktorů, a to nejen velikost chlazené místnosti.

Spotřeba energie a náklady na provoz
Příslušenství, výbava a funkce
Složení systémů
Umístění jednotek a provedení rozvodů
A v neposlední řadě cena

Pracovníci střediska vzduchotechniky a klimatizací INTOZA vám navrhnou a dodají komplexní řešení, které vám bude dobře sloužit dlouhá léta.

Vzduchotechnika a klimatizace 3
Vzduchotechnika a klimatizace 4

Průmyslová vzduchotechnika

Zajištujeme komplexní služby v oblasti průmyslové vzduchotechniky a chlazení od projekce až po realizaci. V případě, že ještě nemáte projekt, si po osobní konzultaci vyjasníme vaše požadavky, provedeme obhlídku stavby a zaměříme vše potřebné. Následně zpracujeme projekt a zašleme vám nabídku. Našim cílem je pro vás zajistit kvalitní plynulou bezproblémovou realizaci díla s dodatečnými minimálními nároky na váš čas. Zároveň však budete o realizaci vědět vše, díky sdílenému aktuálnímu harmonogramu. Posledním krokem je zaregulování systému. Předané dílo je pečlivě zaregulováno, což znamená, že jsou ověřeny požadované průtoky vzduchu jednotlivých koncových elementů a ověřeny parametry vzduchu v pobytových zónách.

Reference staveb pro podnikání a veřejný prostor

Naši partneři

Potřebujete poradit s instalaci  vzduchotechniky nebo klimatizace malých nebo velkých objektů?